Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Voldikkardinad pakuvad lahendust mitmele aknakatte-küsimusele

Voldikkardinad pakuvad lahendust mitmele aknakatte-küsimuseleMõnikord võib õige aknakatte leidmine olla üsna suur katsumus. Kuigi mõni kardin või ruloo võib olla kena ja kvaliteetne, võib akna eripära või mõni spetsiifiline vajadus valikut kitsendada. Paljude võimalike puuduste jaoks on aga vastus olemas – voldikkardinad.

Toome välja kolm probleemi, mille puhul on voldikkardinad sobiv valik:

  • Aken on erilise kujuga
  • Valitud kardin võib liigselt tuba varjutada
  • Avatud aken jääb tuule ja vihma meelevalda

Loe nendest lähemalt!

Huvitavatele akendele huvitavad voldikkardinad

763_769_SomnioP_IMG_4414Kuigi ruut ja ristkülik on jätkuvalt levinud aknakujud, pole ka ümmargused, kolmnurksed ja trapetsjad aknad enam väga suur haruldus. Kindlasti ei pea sobiva aknakatte pärast huvitavat aknakuju kartma, sest vastava kujuga voldikkardina saab tõenäoliselt valmistada.

Voldikkardinad on üks kõige enam kujundatavaid aknakatteid, kuna nende avamismehhanism ei sõltu oluliselt just kandilisest kujust. Kui su funk-stiilis villal on mõni ümmargune salongi- või koridoriaken, või oled endale loonud kolmnurksete akendega tulevikukodu – miks mitte katta neid voldikkardinaga?

Ülevalt avamise võimalus

931_Sistra_BO_6759Sinu ruumi võib valgus tuppa langeda nii, et tavalise kardinaga oleks valida kas täielik hämarus või liigne sära. Täiesti võimalik on sel juhul valida voldikkardinad, mis avanevad nii ülevalt kui altpoolt. Ülevalt avamisega on aga võimalik valguse läbipääsu veelgi rohkem reguleerida – kui sind häirib ainult teatav nurk, saad voldikkardina täpselt soovitud asendisse panna.

Teine oluline eelis ülevalt avamisega on privaatsus. Linnaruumis ikka kohtab aknasse eksinud pilke, samas ei peaks sellepärast hakkama end täielikult isoleerima. Voldikkardinad saab selleks tarbeks sättida täpselt nii, et sinu toimetused jäävad varju ja päevavalgus siiski pääseb läbi.

Igati sobilik ka kõrgustes

Katuse- ja laeakent ei pea samuti katteta jätma. Katuseaknad on sageli palju rohkem erinevate ilmastikumõjude vallas, kui muud avad. Heal suvel ei tahakski neid sulgeda, sest katusekambris võib palaval päeval üsna lämbeks minna.

See aga tähendab, et nii ootamatu tuul kui ka sademed võivad väga kergesti tuppa jõuda. Kvaliteetsetest materjalidest voldikkardinad aga ei paindu tuules ja on ka niiskus- ja hallituskindlad, nii et akent avades kardina pärast muretsema ei pea.

Loe lisaks: „ Voldikkardinad: pisut stiilijuttu”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist