Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Bambuskardinad

Super trikk: bambusruloo muudab liiga ereda päikesevalguse mahedaks

Bambuskardinad on  valmistatud materjalidest, mille kudumisel kasutatakse erinevaid  looduslikke materjale. Bambusliistude, taimsete kiudude, paberi ja polüestermaterjalide kokkukudumisel tekivad struktuursed pinnad, millel on erinev läbipaistvusaste, naturaalne looduslähedane värvigamma ning võime reageerida õhu niiskussisaldusele.

Bambuskardin on ideaalne aknakate neile, kes soovivad interjööri tuua naturaalsust ja looduslähedust. Bambuskardinad on funktsionaalsed aknakatted, mis pakuvad lisaks huvitavale välimusele kaitset UV-kiirguse ja kuumuse eest.

Bambuskardina eelised

  • Hajutab valgust, reguleerib ruumi temperatuuri ja õhuniiskust
  • Sisekujunduselement, mis ühelt poolt varjab kuid teiselt poolt laseb ruumis aimata ka eksterjööri; väga dekoratiivne

Rullkardin või roomakardin

Bambuskardinad on naturaalse ilmega funktsionaalsed aknakatted, mis sobivad igasse ruumi ja interjööri olenemata ruumi otstarbest. Bambuskardinate lai materjalivalik ning erinevad struktuurid loovad huvitavaid valgusmänge ning toovad ruumi hubasust olles lisaks aknakattele ruumis ka sisekujunduslik element. Bambuskardinaid on võimalik tellida kahes erinevas stiilis.

Rullkardin

Rullkardin bambusest

Rullkardina puhul rullitakse alaliistule kinnitatud materjal tõmbamisel lühenevate nööriaasade abil üles. Materjal on ülaservast kinnitatud puitliistule tagantpoolt, eesservas moodustub kahekordne kattevolt, mis varjab kinnitusliistu.

Roomakardin

Roomakardin bambusest

Roomakardina puhul on materjal kinnitatud ülemise puitliistu peale eestpoolt ja varjab selle täielikult. Tõmbenööride abil liigub kardin üles, moodustades võrdse laiusega volte. Osade materjalide puhul on vaja kasutada voltide moodustamisel vahevardaid.

Materjalid

Bambuskardinate materjal on valmistatud looduslikest kiududest, mis on kootud kanga vahele. Bambuskardina materjalid jagunevad kolmeks:

  • Bambusmaterjal – Kangas on valmistatud looduslikust bambuse liistust või peentest vartest, mis on kokku kootud polüestriga. Polüesterniidiga kokkukudumisel tekib meeldiv õhuke kangas, mis laseb piisaval hulgal valgust läbi. Bambusesisaldus kangas olenevalt materjalist  ca 70 – 90%; ülejäänud osa PES.
  • Džuutmaterjal – Džuutmattide puhul kasutatakse taimseid kiude, mille tulemuseks on jämedakoelist linast kangast meenutav materjal. Džuudi eeliseks on hea niiskusimavus, mis reguleerib õhuniiskuse taset ruumis ning sobib kasutamiseks näiteks vannitoas. Kangas meenutab jämedakoelisemat linast kangast. Koostis 74% džuudikiud, 26 % PES.
  • Pabermaterjal – Paberkanga valmistamisel kasutatakse tselluloosi ja polüestri segu (87,5% paber, 12,5% PES).

Mõõdud

Bambuskardinate max laius sõltub konkreetse materjali laiusest, kuid see jääb vahemikku 1800 –  2000 mm. Minimaalne laius on 400 mm ja vähim kõrgus 200 mm.

Sisekujunduslik element

Bambusruloo

Bambuskardinad on stiilsed ja dekoratiivsed ning sobivad erineva interjööri ja otstarbega ruumidesse. Naturaalne materjal on strukturaalse pinnaga ning erineva läbipaistvusega, mis hajutab valguse ja loob ruumi hubase atmosfääri, sobides eriti hästi näiteks magamistuppa. Lisaks sellele on kardinad poolpimendava efektiga.

Bambuskardinate unikaalne disain ja funktsionaalsed omadused teevad neist ideaalsed kardinad, mida sobib kombineerida ka teiste aknaeesriietega, näiteks külgkardinatega. Selliselt saab ruumile lisada veelgi enam omapära ning tekitada põnevaid valguse ja varju mänge.

Bambuskardin ei ole mõeldud ainult koju, vaid sobivad suurepäraselt ka kontoriruumidesse. Otsest päikesevalgust takistav materjal ei sega arvutiga töötamist samas loob tööle hubase miljöö.

Bambuskardina mitmed eelised ja looduslikult võluv disain tekitasid huvi? Seda on ainult rõõm kuulda! Võta julgelt ühendust meie spetsialistidega või tule uudista koha peal Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 133).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist