Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Püstlamellkardinad

Vähem on rohkem ehk less is more. Tuntud ütlus kirjeldab suurepäraselt maailmas üha suuremat populaarsust koguvat minimalistlikku elustiili. Võib tunduda esialgu küll uskumatuna, kuid tänu tagasihoidlikumale (elu)keskkonnale on sul võimalik nautida rohkem vabadust, õnne ja rõõmu. Sisekujunduslikus plaanis aitavad lamellkardinad sul seda suunda oma kodus ja/või büroos rakendada. 

Püstlamellkardinate unikaalne mehhanism võimaldab kardinaid liigutada külgedele ja pöörata üksteise suhtes. Tänu nimetatud funktsionaalsustele, on püstlamellkardinate abil võimalik kontori- või eluruumides suunata valgust vastavalt vajadusele.

Püstlamellkardin on väga jõulise ja konkreetse joonega, kuid tänu laiale materjalide valikule, saab neid kerge vaevaga sobitada nii büroosse kui kodusesse interjööri.

Pimendavad püstlamellkardinad

Lamellkardinad ja nende omadused

Lamellkardinad on oma olemuselt väga lihtsad ning praktilised. Lisaks võimaldavad need oma elukeskkonna efektseks muuta. Seda suuresti tänu lamellkardinate geomeetrilisele karakterile – püstised paneelid on huvitavad ja samas minimalistlikud. 

Püstlamellkardina eelised:

 • Minimalistlik karakter
 • Huvitav ja mitmekülgne sisekujunduselement (seda eriti tänu materjalide valikule)
 • Praktiline, sest aitab valgust ja soojust reguleerida ning tagab ka hinnalise privaatsuse
 • Mitmekülgne, sest sobib nii koju kui ka kontorisse 
 • Sobivad suurte aknapindade katmiseks
 • Võimalik valmistada spetsiaalselt töödeldud tolmu- ja pleekimiskindlast kangast
 • Lihtne hooldada, näiteks saab seda teha niiske lapiga või kasutada tugevate plekkide või kogunenud tolmu eemaldamiseks pesuvahendit
 • Kaitseb päikesekiirguse eest
 • Valguse suuna reguleerimise võimalus- 180° pööratavad lamellid
 • Sisekujunduselement

Lamellkardinad hotellis

Materjalid

Lamellkardinaid valmistatakse väga mitmesugustest materjalidest, ka eriomadustega materjalidest.

 • Kangas. Lai valik tekstiilkangast lamellkardinaid, mis sobivad Sinu kodu unikaalse stiiliga ning tõstavad seda esile. Meie salongides on kohapeal ka disainerid, kes annavad Sulle vajadusel nõu. 
 • Screenkangas laseb läbi valgust ega takista vaadet välja. Samas tõkestab screenkangas ka UV-kiirgust. 
 • Plastik. Plastikust lamellkardinad on mõnevõrra vastupidavamad kui seda on tekstiilist aknakatted. Neid on ka kergem puhastada, kuid keskkonnasäästlikuse mõistes on looduslähedasemast materjalist aknakatted sobilikumad.
 • Bambus. Bambus on loodussõbralik valik, mis sobib mahedamat eluviisi hindavatele inimestele. Bambus on materjalina ka võrdlemisi vastupidav. Mõnedes riikides kasutatakse bambust lausa ehitustellingute ehitamiseks!

Lisaks on veel kangaid, mis on tule- ja sulamiskindlad, pimendava funktsiooniga, PVC-materjalist, antibakteriaalse seguga töödeldud kangad jpm.

Püstlamellkardinad kontoris

Konstruktsioon

Aknakatted koosnevad ümber oma telje pöörlevatest püstistest lamellidest. Lamellkardinate raam on kõige sagedamini valmistatud alumiiniumist, seda tänu materjali vastupidavusele ja kergesti hooldatavausele. 

Paigaldamine

Lamellkardinat saab paigaldada lakke, seinale, aknaavasse.

Hooldus

Normaalmõõtmetega kardina kasutamisel kodu või büroo tingimustes ei vaja kardina mehhanism erilist hooldust väga pika aja jooksul. Kergelt määrdunud või tolmunud kangast võib puhastada niiske lapiga vältides samal ajal materjali kortsumist. Plastiklamellide puhastamisel võib kasutada ka pesuvahendit.

Kui mõtled soliidsed lamellkardinad enda kodus või kontoris kasutusele võtta, siis võta meiega kindlasti ühendust. Aitame suure rõõmuga kaunistada kõik vajalikud ruumid!

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist