Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kardinapuud, torupuud ja -siinid

Tekstiilkardinad

Kardinapuud ja -siinid on aknakatete vaieldamatu klassika

Ehkki kardinapuu külge riputatud tekstiilkardinad pole ammu enam ainus variant akende katmiseks, on need siiski kõige levinumaks lahenduseks, mis esimesena pähe tulevad. Valik on ka selles vallas üha täienenud ning nüüd sõltub sobilike kardinapuude ja -siinide leidmine tellija maitsest, ruumi intrerjöörist, eeldatavast maksumusest, kardinate kangast, kaalust ja funktsioonist.

Kardinapuu küljes rippuvad kardinad on kõige tõhusam viis end ümbritsevast maailmast eraldada, sest lisaks vaate varjamisele summutavad nad ka müra ja aitavad sooja hoida. Ent kardinad võivad samas olla sisekujun­duse hingeks, andes ruumile jäljendamatu isikupära.

Kardinapuud olid nii mõisas kui talumajas

Kardinapuud on asendamatud, kui tahetakse säilitada ajaloolise hoone autentset hõngu. Kardina­puud rõhutavad klassikalist sisekujundust, aga ka luksuslikkust. Ehtsad idamaised vaibad, tammeparkett ja kamin on asjad, mis lausa nõuavad kardinapuu peal kardinaid. Tumedad sametkardinad siidist tupsudega mõjuvad ühtaegu soliidselt ja samas uhkelt! Eksklusiivset muljet saab veelgi lisada, kui valida kardinapuule erilise disainiga otsad.

Ent kardinapuuga on võimalik luua ka täiesti teistsugust, maalähedast miljööd – tekkisid ju just kardinapuuga kardinad esimestena talumajapidamistesse ning olid pikka aega ainu­mõeldavad aknakatte ette riputamise viisid.

Kardinapuu külge võib kinnitada nii raskeid pakse külgkardinaid kui ka õhukesi, peaaegu läbipaistvaid tüllkardinad, mis sobivad eriti hästi ruumidesse, kus tahetakse vältida mööda­käijate võimalust sisse kiigata, jättes endale samal ajal peaaegu segamatu väljavaate. Sageli on otstarbekas mitut kardinatüüpi kombineerida, näiteks võivad õhukesed kardinad rippuda akna ees ööpäevläbi, pimeduse saabudes aga lastakse ka paksemad rulookkardinad alla.

Kataloogist tellitavate tapeetidega koos pakutakse sageli ka sama mustri või tooniga tekstiile. Nii on võimalik kujundada iseäranis terviklik ruum, kus nii seinakatted kui ka kardinad, voodikatted, padjad jm moodustavad täiusliku komplekti.

Materjalid ja lisatarvikud

Kardinapuu võib olla valmistatud puidust, messingist, alumiiniumist, plastmassist jne. Kardinapuudele pakume ka juurdesobivaid rõngaid, klambreid, kardinahoidjaid ja -paelu, seinakinnitusi jm.

Kaasaegsed spetsiaalsed kardinakangad on pleekimiskindlad ning töödeldud selliselt, et nad ei võtaks külge tolmu ja mustust. Kardinaid saab puhastada tavalise niiske lapiga või keemiliselt.

Lisaks kardinapuudele jm kardinatrvikutele pakume klientidele kõike, mida terviklik teenus hõlmab – alates materjali- ja värvikonsultatsioonist kuni kardinate valmisõmblemise ja ülesriputamiseni.

Millised on alternatiivid kardinapuule?

  • Alumiiniumsiinid. Need on tänapäeval eelistatuimad kardinakandurid, sest siinide kasutusvõimalused on väga laiad: nende hulgas leidub nii kitsama kui laiema profiiliga siine, nöörjuhtimisega või mootoriga varustatud kandureid. Siinid on võimalik paigu­ta­da nii, et need jäävad tektiilkardina serva taga peaaegu nähtamatuks. Ideaalsed on siinid niššides või karniiside taga, kus ei ole sügavuses palju paigaldusruumi. Kohta­des, kus juurdepääs on raskendatud, kardinad on rasked ja kõrged või neid tuleb tihti liigutada, on hea kasutada nöörjuhtimisega või elektriajamiga siine. Siinide profiili­valik on lai, eelistatuimateks värvideks valge, hõbedane ja messing. Siine on võimalik painutada, viimaks siini otsad seinani või jälgimaks akna kaarjat kuju. Siine saab omavahel jätkata vajaliku pikkuseni.
  • Nöörjuhtimisega alumiiniumsiinid. Nimi räägib enda eest.
  • Glydea mootoriga siinid. See on kardinakandurite kõige esinduslikum variant. Elektri­ajamiga kardinad on tippklassi kuuluvate projektide, näiteks soliidsete hotellide, luksus­elamute ning koosoleku- ja konverentsiruumide puhul juba tavaks saanud. Glydea siinimehhanism on silmatorkamatu, paindlik javastupidav, võimaldades väga mitmekesiseid lahendusi vastavalt tellija soovile. Glydea mootoriga siinid tagavad mugavuse, mida kõrgema hinnaklassi ruumide juures täna juba iseendastmõiste­ta­vaks peetakse. Teenindav personal saab tegutseda märkamatult, samuti on elektrili­selt reguleeritud ajamehhanismi abil võimalik kardinaid ette ja taha tõmmata sõltumata sellest, kas omanik on kohal, suurendades nõnda turvalisust.

Kui kardinapuud pakuvad sulle huvi, aga pole päris kindel mis tüüp kõige paremini koju sobiks, siis on kaks varianti. Sa kas saadad meile päringu või tuled uudistad koha peal Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 133).

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist