Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Markiisid ja välikatted

Markiisid
markiis, markiiside müük

Markiiside abil on lihtne maja välisilmet värskendada ja luua suvine meeleolu. Saadaval on laias valikus erineva otstarbe ja funktsiooniga markiise. Meie tootevalikus on liigend– ehk terrassimarkiisid, liht– ehk aknamarkiisid, korvmarkiisid, katuse- ja talveaiamarkiisid ning markisolette ehk ruloosarnased markiisid.

Markiisi kangas on vastupidav ning ilmastikukindel tõrjudes vett ja mustust ning olles kaitstud UV-kiirte kahjustuste eest. Saadaval on erinevad toonid, mustrid ja äärekujud.

Markiisi eelised

markiisi paigaldamine

 • Markiis muudab teie terrassi või rõdu ilmastikukindlaks kaitstes kõrvetava päikese, vihma ja tuule eest.
 • Markiis loob hubase miljöö kodu ja kohviku väliterrassidele.
 • Markiis aitab reguleerida päikesevalgust ja temperatuuri. Nii võite ise otsustada, millal soovite aknast kuumust sisse lasta või tuba jahedana hoida.
 • Võimalus markiise kiirelt ja vastavalt vajadusele kokku ja lahti kerida ning nende paigaldamine seinale, ilma igasuguste lisatugedeta, muudab markiisid eriliselt lihtsalt hooldatavaks ning mugavaks kasutada.

Markiisitüüpidest

Markiisid loovad nii maja ümbruses kui sees hooajatundlikult mõnusa atmosfääri. Alternatiivina teistele katteviisidele sobivad markiisid inimestele, kellele pakub rõõmu aknast sisse puhuv briis, kuid kellele suvise vihmasabina ajal ei meeldi kuulata vee plärtsumist vastu aknaplekki. Markiisitüüpe on erinevaid ja iga neist võlub omade meeldivate nüanssidega.

 • Lihtmarkiisid – igati klassikalised akna, rõdu või terrassi kohale, loovad majale justkui lõunamaise meeleolu. Kuna markiisid on põhjamaades rohkem hooajaliselt kasutatud, võimendavad need suvist tunnet suve pikkusest hoolimata. Kardinatest on need kindlasti efektiivsemaks kliimaseadeks, kuna ei lase valgust akna ligi.
 • Korvmarkiisi iseloomustab talle omane lehvikulaadne konstruktsioon, mis toob eriti välja kangal oleva mustri või sõnumi ning on oma ümara kujuga aktsendiks maja üldpildile tervikuna. Tüüpiline valik poe- või kohvikuaknale.
 • Liigendmarkiis – eelis teiste ees on siinkohale katte suurus, sobides katmaks tervet terrassi või rõdu. Selline hubane varjualune võib päästa aiapeolised nii lõõskava päikese kui hoovihma eest.
 • Katusemarkiisid – nendega on võimalik katta ka ebakorrapärasema kujuga alasid nii horisontaalsel kui kaldpinnal, näiteks avatud piiretega rõdusid, talveaedasid või katuseaknaid.
 • Markiisolett – haruldasem nähtus siinmail, aga igati praktiline. Kombineerib markiisi varjutamisvõimaluse ruloo avamismugavusega.

Markiiside valimise teeb lihtsaks erinevad variandid tekstiilide mustritest ja äärekujudest. Nende hooldamine on lihtne tänu nende lihtsatele struktuuridele ja arvukatele lahendustele. Kasutamist lihtsustavad erinevad võimalused markiiside avamiseks ja pakkimiseks.

Markiisi ehitus

Markiis majale

Markiisi konstruktsioon on vastupidavast alumiiniumist, mis teeb raami kergeks kuid vastupidavaks. Markiisi on kerge kinnitata nii seina kui katuse külge. Arvestada tuleb vaid, et pind, millele markiis kinnitatakse, oleks piisavalt tugev.

Kui markiisi ei kasutata, pakitakse see metallkassetti, mis kaitseb kangast kulumise eest. Markiisi kokku pakkimine ja avamine on lihtne erinevate juhtimisvahendite abil. Valikus on vändaga käsiajam või elektriajam, mida juhitakse taimer, lüliti või puldiga. Lisaks on markiisi võimalik kaitsta ilmastikuolude eest tuule-, vihma- ja päikeseautomaatikaga.

Kuidas leida õiget tüüpi markiisid?

Kui sobiva lahenduse valimine siiski veel keeruline tundub, mõtle järgnevatest küsimustest:

 • Kas markiis pigem varjutaks sissepääsevat valgust või pakuks peavarju?
 • Kas otsid markiisi kodu või esinduse aknale või terrassile?
 • Kui suur on varjutatav ala?
 • Kas soovid pigem tavalist või värvikamat kangast?
 • Kas soovid trükkida kangale sõnumit?

Kui leiad nendele vastustele küsimused, peaks valik selgem olema. Samas on see ka hea info, mida edastada pakkujale päringu kaudu või esinduses, et leida just õiged markiisid.

Markiis kui eduka äri võti

Markiisid kohvikule

Konkurents on ärimaailmas halastamatu ja ellu jäävad selles džunglis vaid vähesed. Markiisid on suurepärane viis, kuidas oma offline firma teiste seas esile tõsta.

Kuidas küll markiisid minu ettevõtte edukaks teevad, küsid Sa nüüd, kahtlus mõttes ja hinges. Selgitame intrigeeriva idee alljärgnevalt lahti.

Igas linnas on peatänav, kus on vahvad poed ja kohvikud, müügiletid ning restoranid. Igas linnas on kõrvaltänavad, kus on samuti palju toredaid poekesi ja söögikohti. Noil tänavail jalutaja jaoks on see kõik väga kirju ja segadusseajav valik, mille seast tuleb Sinul kuidagimoodi välja paista, et möödujate tähelepanu endale haarata. Siinkohal tõttavadki appi markiisid.

Markiisid tähistavad vaikimisi nii kaubandusettevõtte kui toitlustusasutuse asukohta. Inimesed on psühholoogiliselt n-ö treenitud markiiside abil neid paiku märkama ja neid instinktiivselt ka usaldama. On ju nii?

Markiisid näitavad seega moodsas virr-varris selgelt ära, kuhu külastajatel minna tuleb. Ja nad teevad seda, ilma igasuguse vastupanu ja kahtluseta.

Markiisidel on ka ulatuslikum turunduslik väärtus. Need kannavad Sinu firma logomärki ning on seega osa laiemast ettevõtte brändi loost. Markiise on võimalik lasta teha just täpselt nõnda, nagu Sina seda soovid.

Kui sul tekkis mõte kuidas oma ärile markiiside abil hoogu juurde anda või soovid kodule värsket jumet lisada, siis ära oota – võta meie spetsialistidega ühendust siin!

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist