Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Aken tundub kardina jaoks liiga suur? – Soeta kassettruloo!

Pärastlõunase tuule käes heljuv õhkõrn kardinake võib ideaalselt kõlada, aga paljudes elamutes pole ei küllaldaselt võimalusi ega ka sobivat akent suurejoonelise aknakatte jaoks. Ette võivad jääda akna avamismeetod, suurus ja positsioon ruumis. Need pole aga probleemiks, kui valida aknakatteks kassettruloo.

Kassettruloo võimaldab muretult akent avada

Mini kassettrulooEt kardin liikuva õhu või isegi vihma käes kahjustada ei saaks, on tavapäran neid lihtsalt eest ära tõmmata. Päikesepaistelisel päeval võib see jätta aga ruumi ereda valguse kätte.

Teine levinud võimalus on ruloo kasutamine, mis aga võib omakorda tuule käes edasi-tagasi naksuda. Kolmas võimalus ei pea sel juhul olema akna lihtsalt mitte avamine.

Kassettruloo eeliseks on siinkohal aknaraami külge kinnitumine, mis tähendab, et kardin püsib häirimatult ees olenemata sellest, kuidas aken avaneb. Nii võib värsket õhku nautida ka ilma päikeselõõsata või tänavalt tulevate pilkudeta.

Suurte akende ja rõduuste jaoks ideaalne

Kuigi maast-laeni aknad on Eesti kodudes veel haruldus, siis vähemalt rõduaknad ja -uksed on kõigi jaoks tuttav nähtus. Rippuvad kardinad pole aga ainuke võimalus nende puhul. Miks eelistada siinkohal kassettrulood, peale eelpool mainitud lihtsa avamise?

  • Ei sega liikumist – kui sageli takerdud rõdul käies kardinasse? Kassettruloo asetatakse otse aknale ega jää kuidagiviisi ette.
  • Saab luua täpselt õiges suuruses – akna täieliku katmise pärast muretsema ei pea.
  • Võib pimendada ka suure aknaga tuba – suurte akende ees on levinud kasutada lihtsuse mõttes läbipaistvaid ja kergeid kangaid, aga kassettrulood on saadaval ka pimendavaid ja poolpimendavaid.

Seega, suure akna pärast muretsema ei pea.

Renoveeritud majas võib isegi kardina jaoks kitsas olla

Tänapäevastes elamutes ja hoonetes kohtab sellist probleemi harvemini, pigem uute akendega vanemates majades. Kui tahta olemasolevat ruumi ümbermängida ja lisada põnevat sisustust, võib akna asetus muutuda mureks. Kui küsimuseks on isegi mööbli ära mahutamine, siis kuidas leida endale ka sobivad aknakatted?

Kassettruloo on üks näide erinevatest aknakatetest, mida aknale tasapinnaliselt paigaldada ja mis ilusana hoidmiseks lisaruumi ei nõua. Sageli küll soovitakse ruumi säästa, aga peljatakse rulood võimaliku limiteeritud stiilivaliku pärast, kuid kui piilud kassettruloo tootelehelt värvikaarti, siis näed, et võimalusi on tegelikult väga palju.

„Milles peitub kassettruloo võlu?”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist