Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kardinate õmblemine on endiselt moes. Aga kuidas kardinaid hooldada?

Kardinate õmblemine, kardinate kangadKardinad on endiselt moes. Julgeme väita, et need on lausa ajatud. Kardinad täidavad ruumis kindlat rolli (aitavad näiteks magamistuba pimendada või elutoa elegantsi esile tõsta) ja rõhutavad toa ainulaadset iseloomu. Kardinad on väga praktilised, kuid ka niisama ilusad vaadata. Seega on kardinate õmblemine ja kasutamine interjööri ilmestamiseks sisekujundusmaailmas endiselt üks olulisemaid vahendeid.

Kardinad aitavad saavutada just selle imelise ja omanäolise kodu, millest Sa aastaid unistanud oled. Kardinaid on palju erinevaid (voldik- ja roomakardinad, püst- ja paneelkardinad jne), kuid meie suuname oma fookuse tänases blogis ikka neile n-ö vanadele headele tekstiilkardinatele, mis muudavad Sinu kodu alati nii õhuliseks ja hubaseks. Kuidas aga kardinaid kõige parem puhastada oleks?

7 nippi kardinate puhastamiseks:

See on nüüd selge, et kardinate õmblemine (tee ise, palu õmbleja abi või telli hoopis kardinasalongist) on vahva võimalus oma kodule isikupära lisada. Kui Sa oled kardinate kasuks otsustanud, siis mõtle kindlasti läbi, millisest kangast Sa kardinaid soovid. Sellest oleneb, kui kerge on kardinaid tulevikus hooldada ja neid vajadusel puhastada. Kangavalikust oleneb ka kardinate eluiga.

Kindlasti vali kvaliteetne tekstiil, mis peab vastu nii ajahambale, neljale aastaajale kui regulaarsele puhastamisele. Vaatame nüüd häid nippe, kuidas kardinaid puhastada.

NB! Tea, et meiepoolne soovitus on kasutada pigem professionaalide abi ning viia kardinad pesumajja või keemilisse puhastusse, et vältida võimalikke ebameeldivusi.    

  1. Raputa enne pesemist üleliigne tolm kardinatelt võimalusel õues maha.
  2. Tüllkardinaid ja teisi kergemaid tekstiilkardinaid on hea vannis leotada ja pesta. Riputa need pärast niiskelt kuhugi üles, et need sirguda saaksid. Aseta igaks juhuks rätik kuivavate kardinate alla, et üleliigne vesi ei tilguks põrandale ega rikuks seda.
  3. Pesumasinas pese kardinaid vaid siis, kui kardinatel olev tingmärkidega silt seda lubab. Vaata kindlasti kõik tingmärgid hoolega üle ning käitu vastavalt. NB! Kui kardinatel puuduvad puhastamise juhised, siis uuri selle kohta kindlasti poest, kust kardinad ostetud on.
  4. Üldjuhul on väga kiire ja mugav puhastada kardinaid aurutiga. Kuid seda vaid juhul, kui see on tootja poolt lubatud ja selgelt väljendatud.  
  5. Vii kardinad, mis vajavad sügavpuhastus (nt velvetkardinad) keemilisse puhastusse siis, kui Sa ise perega kodust pikemalt eemal oled, nt suvilas või reisil. Siis ei ole ka Sinu ega Su pere elurütm kuidagimoodi kardinate puudumisest häiritud.
  6. Kui kardinatekstiil seda lubab, siis kasuta umbes kord kuus tolmuimeja väikest karvase äärega otsikut ja puhasta kardinad tolmust. Võid seda teha ka tihedamini, kui arvad, et see vajalik on.
  7. Ära unusta ka kardinasiine ning -puid ja puhastada neid aegajalt niiske lapiga.  

Tutvu ka sellega, millised vinged kardinad said ette uued Taxify ja Äripäeva kontorid ja loe lisaks talvekardinate kasulikkusest (väiksemad küttearved!).

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist