Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Kui kõrgele on stiilne paigaldada tekstiilist kardin?

Kui soovid leida koju või kontorisse ideaalselt sobivad ja täpselt sinu maitse järgi aknakatted, tuleb mõelda nii detailidele kui tervikpildile. Üheks oluliseks osaks kardina valikul on selle mõõdud. Kui lai ja pikk peaks tekstiilist kardin olema ja kui kõrgele see riputada?

Mängi kardinate kõrguse ja laiusega

kardinOsa sisekujundajaid soovitab kardinapuud võimalikult kõrgele paigaldada. Sedasi tunduvad seinad kõrgemad ja tuba avaram ning ruumikam.

Kui aknad on madalad ja laed väga kõrged, ei pruugi tulemus siiski loomulik jääda, et kõrguse paika panemisel võta kindlasti arvesse ruumide eripära ja ka ka seinte kandevõimet.

Aknakatte ja kardinapuu või -siini laiust valides kujutle, kuidas jääb kardin nii suletult kui avatult. Kui soovid tuppa võimalikult palju valgust lasta, on heaks mõõdupuuks aknaraam – kardinad võiksid avatult katta raami, kuid mitte ette jääda klaasile. Sedasi pääseb tuppa rohkem päikesevalgust ja aken paistab laiemana.

Suletuna võiksid kardinad mõlemalt poolt tublisti üle raami ulatuda. Koos sobiva materjali valikuga on nii lihtsam tuba pimedaks muuta ning energiat säästa – nimelt vähendab kardin talvel akendelt külma õhu tuppa tulemist ning suvel ruumi ülekuumenemist.

Kui pikk peaks kardin olema?

kardinKardinate pikkus sõltub nii sinu eelistustes, ruumi otstarbest kui ka akna lähedal asuvatest esemetest. Klassikaline ja sobiv lahendus enamikesse ruumidesse on täpselt põrandani ulatuv kardin. Õige pikkuse saamiseks mõõda ära kõrgus põrandast kardinapuuni.

Praeguste trendide kohaselt olgu tekstiilkardin pigem veidi pikem kui lühem. Paarikümne sentimeetriga põrandale langevad kardinad on julge ja stiilne valik ning muudavad toa üldjuhul hubasemaks.

Kui akna ees on diivan või voodi, siis võivad pikemad aknakatted aga ette jääda. Lühemad kardinad on praktilised ka ruumides, mida on vaja tihedalt koristada. Samuti on lühem kardin hea valik, kui peres on lemmikloomad või väiksed lapsed, kellele meeldib põrandal mängida.

Kui soovid spetsialisti nõu kardinate valikul, oleme alati valmis Sind aitama. Võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist