Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Linased kardinad toovad tuppa maaläheduse

Linataimi kasvatatakse Eestis juba rohkem kui 3000 aastat ning nendest valminud kanga loodussõbralikkus, vastupidavus ja maalähedus on kõrgelt hinnatud. Linased kardinad lisavad interjöörile väärikust ja eripära ning sobivad hästi nii hubasesse suvilasse kui ka kaasaegsesse linnakorterisse.

Linased kardinadLinane materjal on enne esimesi pesusid natukene jäik, sellepärast on levinud selle segamine polüester- ja viskooskiududega või elastaaniga. Nii muutub kangas elastsemaks ja kortsub vähem. Samuti paranevad riide hooldamise tingimused. Samas leiad kauplusest ka linaseid kangaid, millele on kerged kortsud juba sisse töödeldud, selline lahendus on omapärane ja uuenduslik.

Linane kangas on loomult valge, hallikas, beežikas või pruunides toonides, kuid seda esineb ka värvitult. Linasele riidele sobivad hästi tikitud mustrid ja heegeldatud pitsid. Erinevaid viise tekstiili huvitavamaks muutmiseks on palju ja see kindlasti hõlbustab sisukujundusega sobivate kardinate valikut.

Linaste kardinate plussid ja miinused:

  • linased kardinad on väga vastupidavad ning kannatavad paljukordset pesu;
  • linane kangas ei tõmba mustust ligi ega aja ebemeid;
  • tänu oma naturaalsusele sobib linane materjal hästi allergikutele;
  • võrreldes tehislike tekstiilidega toovad linased kardinad ruumi maalähedust ja hubasust, nii sobivad need eriti hästi kokku täispuidust mööbli ja kivist või laudadest põrandaga;
  • linataimedest kanga tootmine on aeganõudev protsess, sellepärast on linased kardinad võrreldes tehislike alternatiividega tavaliselt kallimad.

Õige hooldusega säilitavad linased kardinad kauni välimuse ja vormi

Linaseid materjale pese õrna pesuprogrammiga ja kortsumise vähendamiseks väldi tugevat tsentrifuugimist. Kindlasti ei tohiks pesupulber- või vedelik sisaldada kloori või muid pleegitavaid aineid, sest pleegitamine rikub linakiudu. Siledama tulemuse saamiseks triigi kardinaid niiskena. Linane materjal kannatab üldiselt hästi pesu ja pehmeneb aja jooksul.

Kui hindad kvaliteetset kangast ja töötlust, siis on linased kardinad kindlasti hea valik.

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist