Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Markiisi paigaldamine on lihtne ja hõlbus

Markiisi paigaldamine ei vaja eriteadmisi ega -oskusi. Markiisiga on kaasas paigaldusjuhend ning vajalikud detailid, mille abil on kerge markiis ise üles panna. Küll aga tasub enne markiisi tellimist mõned üksikasjad läbi mõelda.

Mida teha enne markiisi paigaldamist?

markiisi paigaldamineMarkiis on raamile kinnitatud spetsiaalkangast vari, millega kaitstakse tube, rõdusid või terrasse päikese, vihma ja tuule eest.

Kui kavandad rõdu või terrassiga maja ehitamist, siis oleks hea kohe alguses arvestada sellega, et võib-olla soovite nende kohale panna markiisi. (Markiisi kasutamisvõima­lustest kodus loe siit.) Et markiis kinnitub seina külge vaid ühest servast, siis on seinale langev koormus päris suur ning vajaliku seina­tugevduse peale peaks mõtlema juba projekteerimise käigus.

Markiisi tellimisel pead teadma, millist kokkupanemisviisi eelistad. Iseendast ei ole käsitsi juhitav mehhanism midagi rasket, aga selle puuduseks on, et kui sinu kodunt ära olles tõuseb tugev tuul, siis ei ole kedagi, kes markiisi kokku paneks, ning nõnda saab see asjatult räsida. Sellepärast soovitame valida markiisile elektriajam, mis on ühendatud vähemalt tuuleautomaatikaga (ja kui juba, siis miks mitte ka päikese- ja vihmaautomaatikaga).

Tehtud tööd leiad siit!

Markiisi paigaldamine – mida arvesse võtta?

Markiisi paigaldamisel pea meeles:

  • Markiisi võib kinnitada nii seina kui katuse külge eeldusel, et pind, millele konstruktsioon toetub, on piisavalt tugev.
  • Markiisi kaldenurk peaks olema vähemalt 25 cm ühe meetri kohta, muidu võib suurema saju korral vesi kangale koguneda.
  • Markiisi paigalduskõrgus sõltub selle pikkusest ning kaldenurgast.
  • Kasseti korpus on kaetud plastkilega, et kaitsta seda paigaldamisel tekkivate kriimus­tus­te eest. Kui markiis on kinnitatud, võta kile ära.
  • Paigaldamise ajal peab markiis olema suletud olekus ja kõik liigendid fikseeritud asendis.

Kuidas markiisi hooldada?

Malta-3Markiisi konstruktsioon peab vastu paarkümmend aastat ning kangas vähemalt kümme aastat, aga selle eelduseks on, et markiiside paigaldamine ja hooldamine on tehtud kõiki nõudeid järgides.

Markiisi kangas on valmistatud akrüülkiust ning immutatud fluorosüsiniku ning teflon-kaitsevahendiga. See tagab kanga vee- ja pleekimiskindluse ning kaitse määrdumise eest. Et kanga kaitsekihti mitte rikkuda, ei tohi seda pesta survepesuriga.

Enamasti piisab tolmu ja mustuse eemaldamiseks sellest, kui kangast kergelt harjata, vajadusel võib kasutada švammi ja neutraalset pesuvahendit. Kui markiis kokku pannakse, siis peab kangas olema kuiv (või tuleb see esimesel võimalusel kuivamiseks lahti tõmmata), muidu võib kangale tekkida hallitus.

Kui sul on küsimusi markiiside paigaldamise kohta, siis võta meiega ühendust!

Küsi pakkumist

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist