Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Mida kõike võimaldavad aknakatted katuseakendele?

Mida kõike võimaldavad aknakatted katuseakendeleKui katusel on aken, ei pruugi sellega tahta eriti midagi erilist teha. Keegi väljast niikuinii sisse ei näe, valgust ongi rohkem Eesti laiuskraadil vaja ja kui peab ikka midagi ette panema, piisab lihtsast kangast või ruloost. Aga aknakatted katuseakendele hõlmavad tegelikkuses erinevaid võimalusi, mida kindlasti kasutada võib.

Multifunktsionaalsed aknakatted katuseakendele

Aknakatted katuseakendele võivad pakkuda nii silmailu kui olla kasulikud, olgu selleks ruloo või kardin. Toome järgnevalt välja omadused ja võimalused, mida meie kliendid selles vallas hindavad.

  • Privaatsus. Tõsi, katuseakna kaudu on vähem võimalusi, et keegi uudishimulik kuidagi sisse saaks piiluda. Vaevalt ka, et mõni teadlane või välisluuraja satelliidi kaudu teada tahab, et tavaliselt veedad pühapäeva pidžaamas akna all lesides. Küll aga on nii mõnelgi meist naabrid, kes on oma lastele muretsenud drooni ja isegi meediast kuuleb aeg-ajalt inimestest, kes “kogemata” lendavat kaamerat naabrinaise aknasse suunavad. Liialt murelik ei maksa loomulikult olla, aga neile, kes hindavad privaatsust, on aknakatted katuseakendele hea lahendus.
  • Värvilised või dekoratiivsed kangad – kuna valgus paistab katuseaknast tava-aknast paremini sisse, on neil aknakatteid kasutades rohkem võimalusi luua huvitavat või õdusat miljööd. Läbi aknakatte sissepaistev valgus täidab ruumi näiteks mõne lemmikvärviga või toob paremini välja mõnda põnevat mustrit.
  • Sobiv hämarus – nii mõnigi meist on valgustundlik ja vajab enne und või peavalu eest peitupugemiseks küllaldaselt pimedust. Valida on siinkohal nii täielikult pimendavat või poolpimendavat lahendust, vastavalt soovidele. Vähem valgust tähendab ka vähem palavust suvel, sest kütvad kiired on üks faktoritest, mis katusekambri kuumaks võivad ajada ja pleekida mööblit.
  • Aknakatted katuseakendeleRulood või voldikkardinad – kombineerides huvitava kangaga on võimalik sobitada aknakatteid katuseakendele ükskõik millises ruumis. Katuse all on sageli küll magamis- või lastetoad, mõnel aga tööruumid või elutuba. Mõtle lihtsalt, kui väljapeetud või hubane olemasolev ruum on, kindlasti leiab midagi sobivat, mis antud muljet veelgi rõhutab.

Nii et kui on tarvis midagi aknale leida, on võimalusi palju. Aknakatted katuseakendele pole kindlasti piiratud teema, vaid ka siin saab palju valida ja mõelda.

Loe veel: „Millised on katuseakna ruloo funktsioonid ja paigaldusviisid?”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist