Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Milleks paigaldada putukavõrke ehk sääsevõrke?

Suvi on tore ja üürike aeg, mida keegi ei soovi jagada tüütute sääskede, porikärbeste ning kihulastega. Mõni aasta toob vastikuid kimalasi, teisel sumisevad juba akent avades põdrakärbsed toas. Välja minnes saab end natukenegi kaitsta, aga tuppa ei saa õhku lubada ilma, et mõni paharet sisse ei tungiks.

Putukavõrgud on hea abimees mõnusa ja stressivaba puhkuse veetmiseks. Osad putukavõrgud on veel head lemmikloomade turvalisuse tagamiseks. Just nii, Sa lugesid õigesti. Akende ja uste ette paigaldatud putukavõrgud (kuigi mitte kõik putukavõrgud!) aitavad õhutada lämbeid ruume, hoiavad putukad eemal ning lemmikloomad (eriti uudishimulikud kassid!) toas. Mitu kärbest ühe hoobiga!

Putukavõrk

Putuka- ehk sääsevõrk on magamiskoha või akende-uste ette paigutatav võrk,  mida kasutatakse peamiselt erinevate putukate eemale hoidmiseks. Suvisel ajal on putukad suureks probleemiks, sest vajadus aknaid lahti hoida on suurem ja tüütud putukad armastavad nii öösiti kui ka päevasel ajal tuppa ronida. Putukavõrk annab eelise – laseb ruumi jahutava tuuleiili, aga hoidab putukad ise selle tuuleiiliga sisse kihutamast.

Miks ja kuidas putukavõrke kasutada?

Kevadel on harjumuseks ruume tuulutada ning hoida aknaid lahti, et värske õhk tuppa pääseks. Soojemal ajal on liikvel ka tüütud putukad, kes armastavad öösiti kõrva ääres piniseda või päevasel ajal näiteks söögitegemise ajal tegusad olla.

Putukavõrk kaitseb:

  • lendava prahi
  • õietolmu
  • lehtede
  • erinevate putukate eest (herilased, mesilased, kimalased, sääsed, kärbsed jne)

Putukavõrk sobitub ka kauni sisekujundusega

Putukavõrke saab kasutada nii siseruumides kui välistingimustes. Võrk on tõhus, keskonnasõbralik ning elegantne võimalus lasta õhul liikuda. Neid saab paigaldada erineva kujuga akendele ja ustele (rõdu-ja terrassiusked) – suurus pole oluline.

Meie pakume putukavõrke, mis töötavad  ruloo vedrumehhanismil ja kinnitatakse aknaraami väliskülje profiilile. Ruloostiilis võrgud tähendavad ainult käeliigutust, et tuppa pääseks vaid värske õhk ja mitte putukad. Täpselt õiges mõõdus võrk on nagu praktiline kardin – aitab hoida majas korda ja taas vaid käeliigutusega saab seda eest ära tõmmata.

Putukavõrrgud

Selline ruloo on valmistatud vastupidavast alumiiniumist ega sega uksest käimist, kuna kate on üles tõmmatav. Maitsekas alumiiniumist profiil ei riku ei hoone, krundi ega tänava üldmuljet. Ruloostiilis putukavõrgud on stiilse ja tagasihoidliku välimusega. Kangas ei ole liiga silmatorkav ning üldmulje jääb esteetiline.

Võrk on valmistatud kvaliteetsest ning tugevast materjalist ning peatavad välja pääseda üritava looma. Kuna võrgud on vastupidavast materjalist on need ka ilmastikukindlad, pidades vastu vihmale, tuulele ning päikesele. Seejuures lastes läbi õhu ning valguse.

Üha vähem on hakatud võrguna kasutama kangast, mis kui musta paksu loorina vaadet rikub. Tänapäevased võrgud on õhkõrnad ja kuigi nad on tajutavad, on nad siiski suuremaks mureks sääskedele. Samuti ei tundu nad ebaloomulikud oma tagasihoidliku välimusega ei seest ega väljast.

Putukavõrk hoiab sind ja sinu kodu

Võrreldes teiste lahendustega on putukavõrgud praktilised ja ohutumad. Näiteks keemiline säästevastane vahend töötab küll, aga nii mõnelgi võib olla allergiaid või tundlikkust selle vastu. Putukavõrk on kindlasti olulisel kohal just allergikutele, sest takistab õhus lendlevate taimeseemnete, papliebemete ning õietolmu sissepääsu.

Loomaomanikud saavad rahulikult aknaid avatuna hoida, sest võrk hoiab loomade turvalisust ning ei lase neil kaotsi minna. Võrgu näol on tegemist siiski barjääriga ja see takistab ka näiteks lemmikloomi õue sattumast, kui on soovi aknaid-uksi avatuna hoida.

Suvi on Eestis üürikest aega ja selle täierinnaliseks nautimiseks tuleks erisugused sitikad oma eluruumidest väljas hoida. Selleks, et saaksime sul aidata suve nautida – võta ühendust ja küsi personaalset pakkumist! Tallinnas tule meile salongi külla aadressil Pärnu mnt. 139a, kesklinnas või Kadaka tee 44, Mustamäel.

 

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist