Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Puidust ribakardinad

puidust ribakardin

Meie kodu on meie kindlus. Heade mõtete ja mõnusa elu saladus peitub tihtipeale lihtsates asjades. Hubane kodu on tihti etem kui miljonid eurod pangakontol ning tekitab õndsa, turvalise tunde.

Õdususe loomisel loevad detailid. Üheks oluliseks nüansiks on kindlasti aknakatted. Sobiliku interjööri kujundamiseks võid akna ette paigutada näiteks ribakardinad. Ribakardinaid on suures plaanis kahte sorti: puidust ja alumiiniumist.

Metallist ribakardinad on küll väga funktsionaalsed, ent mõne silmis kodu jaoks liiga kontori-stiilis. Sootuks teistsuguse õhkkonna loovad aga puidust ribakardinad – neis pole midagi toretsevat ega üleliigset, ja ometi on nad soojad, hubased, looduslähedased ja meeldivalt tagasihoidlikud. Samas pole nad kaotanud midagi metallist ribakardinate mitmekülgsetest kasutusvõimalustest.

Ribakardinad aitavad:

  • reguleerida valguse suunda – kuna ribasid on lihtne erineva nurga alla keerata, sobivad ribakardinad ideaalselt ruumidesse paistva päikesevalguse osaliseks või täielikuks blokeerimiseks, et näiteks segamatult televiisorit vaadata.
  • säilitada privaatsust – suletud ribakardinast ei näe läbi ükski silmapaar ning ka avatud kardina puhul peab vaatama õige nurga alt, et siseruumides toimuvat näha. Nii varjab veidi kõrgemal asetseva akna ees olev aknakate tänaval jalutajate eest kõik toas toimuva, samal ajal vaadet õue eriti piiramata.
  • sisekujundusse vaheldust lisada – läbi avatud ribade paistev päike maalib seintele ja mööblile triipusid, luues meeleolu ja andes ruumile kauni ning omanäolise väljanägemise;
  • paigaldada kardinaid väga erinäolistesse tingimustesse – ribakardinaid on võimalik paigaldada aknaorva, akna ette seinale, lakke, klaasiliistule ning teatud aknatüüpide puhul saab neid kinnitada kahe klaasi vahele.

Puidust ribakardinad on väljapeetud, ent hubased

Puidust ribakardinad on hea valik, kui Sa soovid oma koju (või miks mitte kontorisse) tuua juurde maalähedast hubasust ja ajatut (kuid siiski moodsat) minimalistlikku nüanssi.

Puitmaterjal tekitab automaatselt tunde, et tegemist on kõrgkvaliteetse tootega, tõstab seeläbi nii ruumi, kui selle omaniku väärtust ja loob prestiižse atmosfääri.

Puit on kõrgelt hinnatud materjal nii kodu- kui välismaisel sisekujundusmaastikul ja kannab ajale vastupidavat väärtust. Tänapäeval sobib puit ideaalselt skandinaavialikku stiili viljelevasse koju.

Omadused ja eelised:

  • Puidust ribakardinad on oma olemuselt soojad, looduslähedased ja esindavad pigem tagasihoidlikku ning kaalutletud karakterit;
  • Keskkonnasäästlikkus. Puidust materjal on ökoloogilise jalajälje kontekstis tunduvalt väiksem, kui mõni mitte looduslik materjal;
  • Lihtne puhastada. Puidust ribakardinaid on väga kerge hooldada ja puhastada. Selleks on tarvis vaid seebivett ja pesukäsna;
  • Reguleerivad hästi tuppa paistva päikese valgust.

Kinnitused ja juhtimine

Puidust ribakardinate puitribad võivad olla 25, või 50 mm laiused. 50 mm puidust ribakardinaid pööratakse ja tõstetakse nöörjuhtimise abil, lisaks on võimalik neid valmistada dekoratiivse lintredeliga. Soovi korral võib puidust ribakardinate ülakarbi katta puidust iluliistuga.

Kui puidust ribakardinad on mõeldud katma üsna suurt akent, siis tuleks arvesse võtta, et puit on küllaltki raske materjal, mida on tarvis silmas pidada kinnitus- ja juhtimisviisi valikul. Suurte puidust ribakardinate korral soovitame juhtnöörid asendada mootorjuhtimisega, mis vähendab koormust ribakardinate süsteemidele ning on mugavam kasutada.

Puitribakardinaid on väga kerge hooldada. Tuleb ainult niiske lapiga pinnad üle tõmmata ja pidada silmas, et lapp oleks õrnalt niiske. Siis puitmaterjal ei märgu.

Harjumatule kasutajale võib raskete ribakardinate üles-alla tõmbamine alguses tunduda riskantne, kuid muretsemiseks pole siiski põhjust – kõik tehnilised üksikasjad on tootja poolt läbi proovitud ning kui valite õige kinnituse, siis pole tarvis karta, et raske kardin prantsatab ühel hetkel alla.

Puidust ribakardinad tekitasid huvi? Siis võta ühendust meie spetsialistidega ja nad aitavad hea meelega nii disaini kui paigaldamise osas.

Lisaks saame nõu anda ka meie Tallinnas asuvates salongides Mustamäel või kesklinnas!

Küsi pakkumist

Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist