Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Õdus kodu: praktilised ja elegantsed külgkardinad

Kardinaid on inimkond kasutanud eelkõige praktilistel eesmärkidel juba iidsetest aegadest saati. Alguses täitsid privaatsuse ja sooja tagamise ülesannet loomanahad, hiljem erinevad tekstiilid ja muud materjalid. Tänapäeval kannavad kardinad lisaks praktilisele ka dekoratiivset rolli. Külgkardinad, millele me täna keskendume, lisavad Sinu kodule aga ajatut elegantsi.

Külgkardinad elutoas

külgkardinadElutuba on paik, kus veedetakse perega ühiselt aega ning võetakse vastu külalisi. See on ruum, mis kõneleb külla tulnutele Sinust ja Sinu perest, kodust, huvidest, väärtustest ning unistustest. Külgkardinad on suurepärane “tööriist”, et seda karakterit välja tuua või muu dekoori seast esile tõsta.  

Tekstiilkardinate mitmekülgsus võimaldab toas valitsevat õhustikku kasvõi iganädalaselt uuendada või hoopis välja vahetada. Näiteks saad Sa lihavõttepühadeks panna akende ette kollaste toonidega külgkardinad, suveks õhulised ja lendlevad kardinad ning talveks paksemast sooja hoidvast kangast aknakatted või pimendavad külgkardinad.

Moodsas maailmas on võimalik oma kodu kaitsta ka tulekindlate kardinatega või muuta oma pesa nutikaks ning diivanilt tõusmata kardinaid akna ette ja eest ära liigutada.  

Külgkardinad magamistoas

külgkardinadMagamistoas on asjad veidi teisiti. Sealsete kardinate roll on eelkõige praktiline ning alles peale seda dekoratiivne. Keegi ei soovi kirkalt suvisel varahommikul esimeste päikesekiirte peale üles ärgata. Seda aitavad vältida näiteks pimendavad rulood ja paksemast kangast maani ulatuvad tekstiilkardinad. Miks mitte ka pimendavad külgkardinad!

Magamistuba on samas ka meie puhkeoaas, kus me lõõgastume, magame ja naudime pereliikmete seltsi. See tähendab, et ruum peaks olema võimalikult meie endi nägu ja tegu, meil peab seal hea ja mõnus olema.

Hoolega valitud külgkardin aitab seda eesmärki saavutada. Kuna tekstiile on tänapäeval nii palju erinevaid, saad Sa külgkardinad igal hooajal välja vahetada ja seeläbi oma koju värskendavat vaheldust tuua. Akende ees võivad olla läbivalt rulood või muud põnevad aknakatted, kuid külgedel on esteetiliselt kaunid külgkardinad, mis loovad ruumi iseloomuga dekoori.  

Külgkardinad köögis

Tekstiilist külgkardinad lisavad igale köögile hubasust ja kodutunnet. Köök on aga tavaliselt ruum, kuhu tekstiilist kardinaid pigem ei panda. Põhjuseks on tavaliselt see, et toidutegemisel pritsib mööblile ja aknakatetele paratamatult rasva ja muid vedelikke, neid peab seetõttu sagedasti pesema ning ajapikku kangad/materjalid tuhmuvad.

Kuid, kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem, nagu vanadel eestlastel oli kombeks öelda. Alati on võimalik oma köök disainida nõnda, et pliit, ahi ja köögitasapind on akendest piisavalt kaugel. Lisaks on olemas ka lai valik erinevaid materjale, mis on mõeldud just nimelt väljakutset esitatavatele pindadele nagu köögid ja mida on kerge puhastada.

Kuidas valida: kas lasta õmmelda või osta valmis kardinad?

külgkardinadTänases pea ülihelikiirusel liikuvas ja muutuvas maailmas tasub valikuid tehes oma elu ja tegemisi võimalikult palju optimeerida. Moodne elu on kiiretempoline ning meie kõigi aeg seda väärtuslikum valuuta.

Aknakatetele mõeldes on valik täna huvitav ja heas mõttes kirju, mis tähendab, et valmistoodangu seast leiab endale sobiliku vist küll igaüks. Kenad ja samas ka funktsionaalsed valmis külgkardinad teevad Sinu elu ilusamaks ja tunduvalt lihtsamaks!

Samas, kes eelistab unikaalsust ja hindab rätsepatööd, siis poodides on tohutu valik materjale, millest Sa saad lasta endale meelepärase kardina õmmelda. Valik on Sinu!

Loe lisaks ka selle kohta, kuidas kardinaid hooldada.

Soovid oma kodu karakterit esile tõstvaid külgkardinaid? Võta meiega ühendust!

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist