Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Putukavõrgud: praktilisemad ja diskreetsemad kui kunagi enne

Putukavõrgud - praktilisemad ja diskreetsemad kui kunagi enneKuigi kevad on meile toonud lund, võiks ikkagi unistada soojast suvest. Loota võib, et karge maikuu tähendab hiljem nii toas kui õues vähem sääski ja muid putukaid; tark on aga valmis olla. Väljas on tõrjevahendist kasu, toas aga paljud meelsasti seda ei kasutaks. Putukavõrgud akendel ja ka ustel päästavad toa hullemast putukparvest.

Kui elad maal või omad suvilat, siis võib seda probleemi ette tulla igal suvel. Ometi pole putukavõrkude kasutamine nii populaarne, sest peljatakse maja välimuse rikkumist või ebamugavat kasutamist. Võrke on aga saadaval erinevaid, nii raamina kui ruloona, erinevate vajaduste jaoks.

Miks mitte juba akent planeerides?

Kui vaadata välismaal uusi suvilaid ja looduse keskel asetsevaid elamuid, siis sageli on märgata, et putukavõrkudega on arvestatud juba hoone projekteerimise ja planeerimise faasis. Avatavad aknad on üldjuhul väiksemad ning kuigi kvaliteetsed putukavõrgud nähtavust suurel määral ei varja, pole ka nende akende peamine funktsioon pakkuda vaadet.

Näiteks maapiirkondades Ameerika põhjaosariikides ja Kanadas on putukavõrgud peaaegu et kohustuslikud ja uut metsamaja (isegi metsaäärset) ilma nendeta naljalt ei kohta. Sealne kliima on täiuslik erinevate kimalaste vohamiseks ja mandrisuvi toob küllaldaselt leitsakut, et põhjendada akna lahtihoidmist tervel suvel.

Renoveerimisel tasub mõelda

PutukavõrkUut suvilat kõik ei planeeri. Kui aga mõtled oma vana suvemaja või endaroheluse keskel olevat kodu remontida siis võib ka mõelda, kui suur on suviti probleem erinevate putukatega. Maja värskenduskuurile võib niimoodi lisada veelgi praktilisust kui võtta kasutusele putukavõrgud.

Modernseid putukavõrke saab renoveerimise käigus sobitada ka vanemat tüüpi majale. Aknaid või uksi vahetades saab nende funktsiooni ümbermängida ja mõnda planeerida isegi nii, et sinna saaks raamvõrku paigaldada. Diskreetne võrkruloo aknal aga jätab välise mulje täiesti puutumata.

Putukavõrgud säästavad vaevast

Kui sa elad piirkonnas kus putukad järjepidevalt tuppa kipuvad ja suvi ei saa mööda ilma et mõni sääsk öösiti lae all piniseks, siis putukavõrgud saavad sellega abiks olla. Sääsesuveks on hea nendega  valmistuda, sest:

  • Neid on võimalik sobitada nii uuele kui vanale majale.
  • Need ei riku vaatevälja ega välist muljet.
  • Need kaitsevad erinevate putukate ja tolmu eest.
  • Need lubavad tuppa värsket õhku ilma suuremate segajateta.

Loe lisaks: „Putukavõrk lahendab suviseid muresid”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist