Otsi
Sulge

Otsi kodulehelt

Rooma kardin toob külmal ajal tuppa hubasust

Ilmade jahenedes on loomulik, et hakkame otsima viise, kuidas kodu soojemaks ja hubasemaks muuta. Üheks heaks võimaluseks on kasutada tekstiilist aknakatteid. Soojad ja pehmed kangad aitavad rangeid jooni tagaplaanile jätta ja ruume hubasemaks muuta. Tekstiilist aknakatete valik on lai ning kindlasti leidub midagi meelepärast igaühele. Täna kirjutame lähemalt sellest, milliseid võimalusi pakub tekstiilist roomakardin.

Pehmuses peitub kõrge funktsionaalsus

Rooma kardinRooma kardin on tehniline aknakate, mille üles tõstmisel moodustuvad tekstiili kaunid voldid. Kardinaid on mugav üles ja alla liigutada nöör- või kettamehhanismi abil ning täielikult allalastuna katab kangas ühtlaselt akna. Samas ei ole tõstemehhanismid nähtavad, tänu millele ei ole rooma kardinatel tehnilistele kardinatele tavapärast välimust.

Rooma kardinal on sarnane funktsionaalsus ruloole, kuid paljude arvates on see omapärasem ja hubasem. Osadel rooma kardinatel on võimalik kangast ka pesta, mis teeb nende hooldamise lihtsaks. Nii saad aknakatete välimust alati värskendada ja ei pea muretsema kardinatele koguneda võiva tolmu pärast.

Lopsakad voldid aknakatte allääres lisavad romantilisust

Rooma kardinate üles tõstmisel tekkivad voldid võivad olla erineva laiuse, kõrguse ja kujuga. Kõige suuremate kumerustega jäävad prantsuse ja austria kardinad, mis sobivad hästi näiteks elu- ja magamistubadesse, lisades ruumidele romantilisust.

Suurepärane vahend, millega hubasust ka bürooruumidesse tuua

Rooma kardinKontorites eelistatakse üldjuhul praktilisi ja funktsionaalseid aknakatteid. Nii on büroohoonetes tavapäraseks valikuks ribakardinad. Kui soovid kabinettidesse aga hubasust ja soojust lisada, on kangast roomakardin selleks väga sobiv. Pehmed jooned, erinevad tekstiilmaterjalid ja värvid mõjuvad mugavustunnet tekitavalt ning soodustavad töötajate loovust.

Rooma kardinatega on tubade koristamine hõlpsam

Võrreldes tekstiilist külgkardinatega on rooma kardinatega ruume üldjuhul veidi lihtsam koristada. Näiteks kui sul on vaja põrandaid pühkida või pesta, saad kardina üles tõmmata ja ei pea muretsema sellepärast, et aknakate ette jääks või selle altäär märjaks saaks.

Soovid rohkem teada? Loe ka: „Miks valida roomakardinad?”

Tagasi
Sulge

Tootevalik

Ei leia sobivat toodet või soovid lisainfot?

Küsi pakkumist